EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022

Utworzono dnia 26.05.2022

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022

W dniach 24 - 26.05.2022 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin składa się z trzech części:

język polski - czas trwania 120 minut,

matematyka - czas trwania 100 minut,

język obcy - czas trwania 90 minut.

Uprawnieni uczniowie mogli skorzystać z przedłużonego czasu pracy.

W tym roku do egzaminu ósmoklasisty przystąpiły dwie uczennice z Ukrainy, które przybyły do nas niedawno z powodu trwającej w ich ojczyźnie wojny. Dziewczęta pisały takie same testy jak polscy uczniowie. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla nich pewne ułatwienia. Na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego uczniowie z Ukrainy mogli skorzystać z wydłużonego do 210 minut czasu. Arkusz zawierał polecenia tłumaczone na język ukraiński. Teksty do czytania ze zrozumieniem w arkuszu były w języku polskim i w tym języku należało udzielać odpowiedzi. Dodatkowo zgodnie z procedurami przygotowano dla zdających   słowniki polsko - ukraińskie w tradycyjnej formie do pracy z testem z języka polskiego.

W szkolnej komisji egzaminacyjnej znajdował się nauczyciel znający język ukraiński, który objaśnił procedury związane z przeprowadzeniem egzaminu. Arkusze z matematyki i języka obcego zawierały również tłumaczenia na język ukraiński.

Na wyniki egzaminu uczniowie muszą poczekać do 1 lipca 2022 r.

Egzamin 2022

Utworzono dnia 26.05.2022, 19:08