Literatki są wśród nas!

Utworzono dnia 20.06.2021

Literatki są wśród nas!

Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku ogłosiła X edycję Konkursu Literacko-Plastycznego „ Moja książka”. Dwie uczennice naszej szkoły realizując myśl Alberta Einsteina „Przychodzi taki moment w życiu, że trzeba (…) napisać własną książkę” postanowiły spróbować swoich sił w dziedzinie literatury i  wziąć udział w konkursie.

Nadia Szalak z kl. IV a napisał powieść pt. „ Lawendowe Pole”, która spotkała się z zainteresowaniem jury - zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI  (nie przyznano I miejsca).

W kategorii komiks I miejsce zajęła Lena Wierzbik z kl. II b za pracę pt. „ W mieście Kredkowo”.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych niezwykle utalentowanych uczennic, tym bardziej, że na konkurs wpłynęło 58 prac z kilku szkół.  Życzymy wielu sukcesów, pasji w rozwijania talentu literackiego,  a w  przyszłości może, wzorując się na wielkich polskich pisarzach, Literackiej Nagrody Nobla.

W tym miesiącu: 2097