Mała książka – wielki człowiek!

Utworzono dnia 26.11.2020

Mała książka – wielki człowiek!

„Siedzisz teraz na dywanie, patrz na książkę: co się stanie? Nadstaw uszy, wytrzeszcz oczy, może książka cię zaskoczy?”

Uczniowie klas pierwszych przystąpili do  programu pod nazwą „Mała książka – wielki człowiek”. Organizatorem projektu jest Instytut Książki. Trzeci etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Październikowa wizyta w bibliotece szkolnej miała dla pierwszoklasistów niecodzienny, a nawet uroczysty charakter. Odbyła się wtedy rozmowa o książkach, a w niej padło pytanie: Czy warto czytać książki? Uczniowie odpowiadali twierdząco, podali też argumenty. Na spotkaniu usłyszeli wiersz T. Kubiaka pt. „Ja jestem książka” i  z zaciekawieniem oglądali ilustracje zawarte w książce „Pierwsze abecadło”. Pierwszoklasiści zostali zachęceni do czytania, otrzymali wyprawkę czytelniczą i obiecali, że podarowana książka nie będzie leżała zapomniana na półce.

Mała książka – wielki człowiek

Utworzono dnia 26.11.2020, 07:43