Sprzątanie Świata - wrzesień 2020

Utworzono dnia 22.09.2020

Tegoroczna akcją Sprzątanie Świata przebiegała pod hasłem PLASTIK? REZYGNUJĘ.REDUKUJĘ SEGREGUJĘ.W związku z tym ,młodzież ze Szkoły Podstawowej w Piaskach  wzięła udział w porządkowaniu ulic leżących w pobliżu placówki. I chociaż nasza miejscowość robi wrażenie dosyć  czystej, uczniowie nazbierali kilka worków śmieci.

Wyposażeni w worki i rękawiczki ośmioklasiści  zbierali odpady leżące  wzdłuż poboczy ulic,  przy  placu zabaw i w parku oraz w okolicach  cmentarza.

Bardzo smutne jest to, że nawet w dzisiejszych czasach, nie wszyscy są świadomi, jak wielki wpływ mają na otoczenie.

Takie akcje jak Sprzątanie Świata przyczyniają  się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych ludzi.

Inicjowanie takich działań wśród młodych ludzi zmniejsza ich negatywny wpływ na środowisko.