"Tydzień Ulgi"

Utworzono dnia 15.05.2021

Szanowni Rodzice i Uczniowie,

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Piaskach przystąpiła do kampanii społecznej ,,Tydzień Ulgi” zainicjowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Celem akcji jest optymalizacja procesu readaptacji uczniów do nauki w formule stacjonarnej, a także obniżenie poziomu stresu i lęku wynikającego z długotrwałego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z pandemią Covid-19. W ramach kampanii, przez pierwszy tydzień powrotu uczniów do szkoły (17-21 maja), nauczyciele zobowiązują się do powstrzymywania się od klasówek, pytania na lekcji oraz zadawania uczniom prac domowych.

Ponadto, po powrocie do szkoły wszystkich uczniów, nie będą przeprowadzane testy i sprawdziany, możliwe są jedynie kartkówki z bieżących tematów i przeprowadzanie diagnoz bez ich oceniania. Wyniki posłużą zaplanowaniu dalszej pracy z uczniami.

Pragniemy, aby wszyscy uczniowie odbudowali relacje rówieśnicze, relacje z nauczycielami oraz całą społecznością szkolną. Wszystkie nasze działania będą głównie skupiały się na wspieraniu kondycji psychicznej uczniów, zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa po powrocie do sytemu nauczania stacjonarnego oraz zapewnieniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej przed zakończeniem roku szkolnego 2020/2021.

Licznik odwiedzin: