Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Utworzono dnia 02.09.2019

Czas powrotów do szkolnych ław – rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Wakacyjny czas dobiegł końca i rozpoczął się kolejny rok szkolny. Dla wielu uczniów i nauczycieli będzie to czas nowych wyzwań i ciężkiej pracy. Punktualnie o godzinie 9:00 na placu apelowym przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Piaskach rozbrzmiał pierwszy dzwonek, który zgromadzonym uczniom, nauczycielom, a także rodzicom oznajmił rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Uroczysty apel rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor szkoły Agnieszka Kasprzak  przywitała wszystkich zebranych, poinformowała o najważniejszych sprawach dotyczących nowego roku szkolnego oraz złożyła życzenia uczniom, rodzicom i nauczycielom. Odczytała także list Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Głos zabrał także Burmistrz Piaski Michał Cholewa, życząc wszystkim uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Ciołek,  złożyła życzenia owocnej pracy nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły. Wyraziła także nadzieję na dobrą współpracę Rady Rodziców z organem prowadzącym i dyrekcją szkoły

Podczas uroczystego apelu nie zapomniano o tragicznym dniu w historii świata -1 września 1939 roku.

Uśmiechnięte buzie większości uczniów mogły świadczyć o tym, że choć wakacje już się skończyły, to wielu z nich z niecierpliwością oczekiwało na rozpoczęcie zajęć szkolnych, na spotkanie ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!!!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Utworzono dnia 02.09.2019, 11:51