ZASADY PRACY W OFFICE 365

Utworzono dnia 06.05.2020

ZASADY PRACY W OFFICE 365

1. W czasie pracy zdalnej uczeń ma obowiązek  zalogowania się na platformie.
  2. Nauczyciele i uczniowie klas 0 – III pracują na platformie w godzinach lekcyjnych lub w godzinach ustalonych przez wychowawców z rodzicami.
  3. Nauczyciele i uczniowie klas IV – VIII pracują na platformie w godzinach zajęć lekcyjnych.
  4. Lekcja na platformie trwa 45 minut, natomiast czas bezpośredniego kontaktu z nauczycielem to maksymalnie 30 minut. Pozostały czas przeznacza się na indywidualną pracę ucznia. Organizacja zajęć powinna być dostosowana do specyfiki lekcji.
  5. Bezpośredni kontakt poprzez połączenie video lub połączenie głosowe na każdej lekcji nie jest konieczne.
  6. Nauczyciele prowadzą lekcje przedmiotowe i zamieszczają materiały w notesie zajęć, plikach lub w zadaniach. Nie należy zamieszczać materiałów na czacie.
  7. Czat wykorzystuje się do przywitania uczniów z nauczycielem oraz do celów lekcji (konwersacje, wyjaśnienia). Nie należy prowadzić lekcji jedynie z wykorzystaniem czatu. Nie należy prowadzić prywatnych konwersacji na czacie w czasie zdalnych zajęć.
  8. W celu komunikacji między uczniami wychowawcy klas mogą utworzyć czaty klasowe.
  9. Wszystkie materiały do lekcji, instrukcje, zadania zamieszczane są na platformie tak, aby uczniowie mieli do nich swobodny dostęp.
  10. Uczeń może korzystać z platformy także po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
  11. Uczeń nie może fotografować, nagrywać ani w inny sposób trwale zapisywać nauki zdalnej. Brak przestrzegania tej zasady skutkuje uwagą w dzienniku, a w przypadku kolejnych takich zachowań obniżeniem oceny zachowania.
  12. Zadania i polecenia do wykonania przez uczniów powinny być dostosowane do poziomu umiejętności i wiadomości z zakresu informatyki.
  13. Przerwy międzylekcyjne odbywają się zgodnie z planem lekcji.
  14. Na zajęciach lekcyjnych realizowana jest podstawa programowa, na zajęciach dodatkowych rozwijane są zainteresowania uczniów, na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych i specjalistycznych uzupełniane są wiadomości oraz ćwiczone umiejętności szkolne.
  15. Wszystkie uzyskane przez ucznia oceny nauczyciele wpisują w dzienniku lekcyjnym.
  16. Nauczyciele oceniają zaangażowanie, aktywność, sumienność, samodzielność pracy oraz terminowość wykonywania zadań, a także poprawność ich wykonania.
  17. Brak aktywności, pracy, nieterminowość oznacza nieklasyfikowanie ucznia, a w konsekwencji nieuzyskanie promocji do następnej klasy lub nieukończenie szkoły podstawowej w przypadku uczniów klasy VIII.
  18. Każdy nauczyciel monitoruje aktywność uczniów w swoim zespole – obecność na zajęciach, zapoznanie się i wywiązanie z zadań.
  19. Nauczyciele świetlicy są  dostępni na platformie codziennie w godzinach od 8.00 - 17.00.
  20. Obecność nauczyciela świetlicy jest widoczna dla każdego ucznia po zalogowaniu się na platformie.
  21.  W czasie swojego dyżuru nauczyciele świetlicy służą pomocą wszystkim uczniom, którzy takiego wsparcia potrzebują oraz pełnią zadania opiekuńczo – wychowawcze, proponując różne formy rozrywki intelektualnej, zabawy plastyczne i ruchowe, możliwe do przeprowadzenia w warunkach domowych.
  22. Równocześnie z dyżurami na platformie  prowadzona będzie,  jak dotychczas, działalność edukacyjna  przez zabawę oraz propozycje organizacji czasu wolnego uczniów  na stronie szkoły z zakładce Świetlica i na Facebooku.
  23. Pedagog i psycholog są dostępni w godzinach swojej pracy. Można również kontaktować się z nimi poprzez czat.
  24. Biblioteka szkolna pełni dyżur dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki w godzinach 9.00 – 13.00. Działalność prowadzona jest również na Facebooku i na stronie szkoły.
  25. Doradca zawodowy pełni dyżury dwa razy w tygodniu: we wtorki w godz. 11.00 – 15.00, w czwartki w godz. 12.30 -15.00. Nauczyciel dyżuruje w budynku dawnego gimnazjum. W pozostałe dni nauczyciel dostępny jest na platformie w godzinach swojej pracy.
  26. Sposób pracy logopedy:
  • od godz. 10.30 – wysyłanie ćwiczeń i kart pracy dla uczniów;
  •  w godz. 12.00 – 12.30 – wspólne ćwiczenia języka do prawidłowej wymowy głoski ,,R" – w każdym dniu tygodnia (np. jeżeli uczeń ma zajęcia w poniedziałek, to ćwiczy w poniedziałek) – ćwiczenia na platformie;

• w godz. 12.30 – 14.10 – ćwiczenia utrwalające z uczniami na platformie, nauczyciel pozostaje do dyspozycji;

• logopeda w swojej pracy wykorzystuje czat na platformie.