Znalezione obrazy dla zapytania kopernik

Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473r. w Toruniu.

Był polskim astronomem, matematykiem, prawnikiem, ekonomistą, strategiem, lekarzem, poetą, astrologiem, tłumaczem, duchownym katolickim, a od 1511 roku nawet kanclerzem kapituły warmińskiej. Jego najważniejszym dziełem jest De revolutionibus orbium coelestium, czyli powszechnie znane „O obrotach sfer niebieskich, które to pierwszy raz ukazało się w języku łacińskim. Ogłoszona przez niego teoria była najważniejszą rewolucją naukową w dziejach ludzkości od czasów starożytnych, nazywaną niekiedy przewrotem kopernikańskim. Kopernik zmarł 24 maja 1543 we Fromborku. Tego wielkiego człowieka podziwiają miliony ludzi. Nic więc dziwnego, że pod jego patronatem znalazła się nasza szkoła. Kopernik był postacią ważną nie tylko dla Polski, ale i dla całego świata, tak więc ten wszechstronny człowiek, którego na pewno nie można zaszufladkować w jednej dziedzinie nauki, może być i jest dla nas wzorem od lat.