Konkurs - odblaski ratują zycie

Utworzono dnia 11.10.2015

W dniu 11 października 2015 r. na terenie Galerii Olimp w Lublinie odbył się kolejny Piknik Motoryzacyjny. Organizatorem imprezy jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Biuro Promocji Promedia przy wsparciu najważniejszych instytucji zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piknik był zwieńczeniem poprzedzającej go akcji promocyjnej „Odblaski ratują życie” poświęconej promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym realizowanej m.in. w szkołach na terenie województwa lubelskiego. Poprzednie edycje Pikniku Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprzez prezentację i popularyzację właściwych zachowań kierujących i pieszych, praktyczna weryfikacja umiejętności kierujących oraz edukacja wszystkich użytkowników dróg.

Obecna edycja imprezy poświęcona była szczególnie problematyce stosowania elementów odblaskowych.

Z myślą o odwiedzających oraz nagrodzonych dzieciach i młodzieży przygotowano szereg atrakcji, konkursów, prób i pokazów w wykonaniu mistrzów dyscyplin sportowych. Wśród atrakcji przygotowano m.in. wystawę pojazdów służb mundurowych: Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Wielonarodowej Brygady Wojsk Lądowych, Straży Granicznej oraz Brygady Antyterrorystycznej. Prezentowane były również nowości motoryzacyjne, samochody wyścigowe i rajdowe. Zwiedzający mogli korzystać z symulatorów dachowania, zderzeń, miasteczka ruchu drogowego oraz specjalnie przygotowanego toru, na którym będzie można spróbować swoich sił w jeździe na trolejach oraz w teście Stewarta. Odbyły się również pokazy stuntu, ratownictwa medycznego oraz symulacji działań powypadkowych. Zorganizowana została wystawa pokonkursowa oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Odblaski ratują życie” Wśród zwycięzców byli także uczniowie naszej szkoły z klas młodszych, a III miejsce w grupie wiekowe IV – VI zajęła uczennica klasy V b Adrianna Śliwińska. Honorowy patronat nad Piknikiem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Radio Free i Kurier Lubelski.