Zbiórka darów jesieni

Utworzono dnia 02.01.2017

ZBIÓRKA DARÓW JESIENI

W październiku uczniowie naszej szkoły zbierali kasztany i żędzie. Głównym celem akcji było zachęcanie dzieci do  niesienia pomocy zwierzętom w czasie zimy. Zebrane podczas jesiennych spacerów dary natury zostały przekazane do Koła Łowieckiego "Jeleń" w Lublinie. Wielu leśnych przyjaciół otrzyma dzięki temu pokarm w okresie zimy. Karma zostanie wywieziona do lasu wtedy gdy zwierzęta będą jej najbardziej potrzebować. Kasztany stanowią przysmak jeleni, a żołędzie uwielbiają dziki i sarny. Dokarmianie dzikiej zwierzyny paszą, w stosownej do pory roku ilości i jakości pozwala utrzymać w dobrej kondycji i odpowiedniej ilości, a także zapobiega szkodom w uprawach rolnych i leśnych. Kontakt uczniów z przyrodą, a także działania na rzecz ochrony środowiska to cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Wszystkim uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji!