Sprawozdanie z działalności SU

Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Piaskach

Działalność Samorządu Uczniowskiego w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 polegała na aktywnym udziale uczniów w życiu szkoły i pracy na rzecz społeczności uczniowskiej  SP im. Mikołaja Kopernika w Piskach oraz innych środowisk.

Dzięki wsparciu Radą Rodziców SU mógł symbolicznym kwiatkiem
dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej podziękować za  trud i poświęcenie wniesione w edukację oraz wychowanie.

Jakże ważną sprawą jest pamięć o tych, którzy walczyli o naszą wolność,
dlatego też 25.10.2019r. SU bez wahania przystąpił do akcji Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Uczniowie  klasy VIIb wspólnie z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Panią Martą Szabałą i nauczycielką Panią Dorotą Smolirą w ramach akcji uporządkowali groby i zapalili znicze ku pamięci bohaterów poległych w obronie Ojczyzny.

Kolejnym działaniem Samorządu Uczniowskiego była dyskoteka szkolna,
w czasie której zbieraliśmy artykuły spożywcze i środki czystości w ramach już IX akcji „Paczka dla Bohatera”. W ten sposób wsparliśmy żołnierzy walczących na wszystkich frontach II wojny światowej.

„Znicz dla Wołynia” to akcja, w którą Samorząd Uczniowski włączył się wspólnie
z nauczycielami  Przedszkola Małych Odkrywców w Piaskach.

W okresie Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy  kiermasze, na którym można było  kupić piękne dekoracje świąteczne.

Samorząd Uczniowski bardzo licznie reprezentował szkołę podczas lokalnych uroczystości takich jak: Orszak Trzech Króli w scence tematycznej „Narodzenie Zbawiciela”, czy XXVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Góra Grosza” to akcja charytatywna, nad którą przejęliśmy patronat w naszej szkole. Zebraliśmy łącznie w drobnych monetach 172 zł. Pieniądze zostały przekazane poprzez „Towarzystwo Nasz Dom” dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Nasza szkoła również przyłączyła się do ogólnopolskiego świętowania. Jednym z działań było złożenie przez uczniów należących do SU kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku ostatniego partyzanta Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

Marta Szabała

Działania SU