Sprawozdanie z działalności SU

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w  w I semestrze roku szkolnego 2023/2024

Działalność Samorządu Uczniowskiego w I semestrze roku szkolnego 2023/2024 polegała na aktywnym udziale uczniów w życiu szkoły i pracy na rzecz społeczności uczniowskiej  SP im. Mikołaja Kopernika w Piskach. SU zrealizował wiele przedsięwzięć, a wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienie czegoś dla innych.

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego odbyły się 20 września 2023 r., który stanowi:

PRZEWODNICZĄCA – Zuzanna Zaręba

Z –CA PRZEWODNICZĄCEJ – Jakub Sic

SEKRETARZ – Lena Szyba

SKARBNIK – Adam Parysz

Przewodnicząca i opiekun SU ściśle współpracują z dyrekcją szkoły, ustalając i podejmując wspólne działania.

Samorząd uczniowski w  roku szkolnym 2023/ 2024 podjął następujące działania:

1. Udział Pocztu Sztandarowego w uroczystości  rozpoczęcia roku szkolnego, 50 – lecia nadania imienia Szkole Podstawowej, w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, ślubowania klas pierwszych.
  2. Zorganizowanie dyskoteki oraz zbiórki  produktów na schronisko dla zwierząt.
  3. Porządkowanie grobów poległych żołnierzy.
  4. Udział w obchodach  Narodowego Święta Niepodległości a także składanie kwiatów przy pomniku Konstytucji 3-go Maja.
  5. We współpracy z Wolontariatem zorganizowanie w szkole obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.
  6. Zorganizowanie dyskoteki  wraz ze zbiórką darów dla Domu Dziecka oraz przygotowanie wróżb andrzejkowych.
  7. Udział w zbiórce symbolicznej 1zł  oraz produktów dla  Stowarzyszenia w Milejowie.
  8. Pomoc w zbiórce darów dla Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kozicach.
  9. Przygotowanie kartek świątecznych oraz złożenie życzeń przedstawicielom instytucji lokalnych.
  10. Zorganizowanie kiermaszu stroików świątecznych.
  11. Udział SU w XXXII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  12. Organizowanie wydarzeń szkolnych: dzień pluszowego misia, dzień postaci z bajek.
  13. Prowadzenie gazetki ściennej Samorządu Uczniowskiego.\

Samorząd Uczniowski opiekuje się  sztandarem szkoły i uczestniczy  w uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych. Poczet Sztandarowy – Jakub Ciołek, Jakub Sic, Maria Dubaj, Adriana Mianowana, Maja Adamiak, Nikola Grochecka.

Wnioski do dalszej pracy:

• Jeszcze bardziej zachęcić i zmotywować członków SU do podejmowania działań na rzecz szkoły;
  • Rozbudzanie w młodzieży  kreatywności, inspirowanie do wychodzenia z własnymi inicjatywami, propozycjami i pomysłami;
  • Wzmacnianie samodzielności, samodyscypliny i odpowiedzialności młodzieży, aby poprawić efektywność pracy na rzecz szkoły.
  • Zachęcać uczniów do działalności kulturalnej, naukowej, sportowej oraz rozrywkowej mającej na celu integrację społeczności szkolnej.
  • Wdrażać uczniów do  działalności na rzecz innych poprzez aktywny udział w działaniach szeroko pojętego wolontariatu

Działania SU

Utworzono dnia 27.02.2020, 21:08