Akademia z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 12.11.2019

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Piaskach uczciła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystością pt. „Listy do Polski”. Akademia miała miejsce 12 listopada 2019 r.
W sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty historyczne dotyczące Narodowego Święta Niepodległości. Wspominano trudne chwile z przeszłości naszej Ojczyzny oraz wielkie czyny bohaterów narodowych. Przywołano nazwiska zasłużonych dla Niepodległej Polaków.
Na przestrzeni wieków rzesze naszych rodaków przelewały krew za Ojczyznę, ruszając do boju z pieśnią na ustach. Obecnie uczniowie naszej szkoły żyjący w wolnym kraju celebrują swój patriotyzm, ucząc się pięknych wierszy i pieśni patriotycznych i prezentują swe dokonania i talenty właśnie na uroczystości z okazji kolejnej rocznicy 11 listopada. Jakże pięknie brzmiały teksty poetyckie i pieśni legionowe podczas akademii przypomniane przez uczniów oraz szkolny chór.
Kultywowanie tradycji i historii naszego narodu to pamięć o tych, którzy oddali najcenniejszy skarb - życie - w obronie wolności.

"Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem..."
                                                     Józef Piłsudski

11 listoparda 2019 - Święto Niepodległości