Akcje biblioteki szkolnej

Utworzono dnia 15.10.2019

Październikowe akcje w bibliotece szkolnej

Październik to miesiąc szkolnych bibliotek. W naszej bibliotece w październiku ciągle coś się działo. Zaczęło się od kiermaszu książek wprawdzie dawnych wydań, ale literacko zawsze aktualnych. Dnia 03.10.2019 r. zostało wystawionych do zakupu ponad 200 egzemplarzy książek . Wśród nich znalazły się lektury, baśnie oraz ciekawe pozycje literatury popularno- naukowej. Można powiedzieć, że tego dnia biblioteka  „ pękała w szwach”. Wielu uczniów skorzystało z  propozycji i za symboliczną złotówkę znalazło coś dla siebie. Miło, że uczniowie nadal doceniają słowo pisane. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na bieżące potrzeby biblioteki.

W dniu 07.10. 2019 uczestniczyliśmy w corocznych obchodach ogólnopolskiej akcji: NOC BIBLIOTEK.  Akcja odbyła się pod hasłem: Znajdźmy wspólny język. Wprawdzie nie spaliśmy między książkami, ale na uczniów czekało wiele atrakcji. Oprócz wspólnego czytania zorganizowane zostały konkursy plastyczne, losowanie pytań z magicznej kuli, przybijanie piątki na pamiątkę wspólnego udziału w tym przedsięwzięciu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety.

Cieszę się, że nasi wychowankowie tak aktywnie uczestniczą w życiu biblioteki szkolnej.

AP.

akcje biblioteki szkolnej