Utworzono dnia 12.10.2019

ŚLUBOWANIE KLAS PIEWSZYCH 2019

Dnia 11 października 2019r. uczniowe klas pierwszych przystąpili do grona społeczności szkolnej SP im. Mikołaja Kopernika  w Piaskach. Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała: pani dyrektor – Agnieszka Kasprzak.

W uroczystości uczestniczył Burmistrz Piask  - Michał Cholewa, który uhonorował każdego ucznia okolicznościowym prezentem

Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej.
Po oficjalnych uroczystościach pierwszoklasiści udali się z wychowawcami na słodki poczęstunek do klas.

Ślubowanie - 2019

Utworzono dnia 12.10.2019, 19:07