ZASADY PRACY W OFFICE 365
- W czasie pracy zdalnej uczeń ma obowiązek zalogowania się na platformie.
- Nauczyciele i uczniowie klas 0 – III pracują na platformie w godzinach lekcyjnych lub w godzinach ustalonych przez wychowawców z rodzicami.
- Nauczyciele i uczniowie klas IV – VIII pracują na platformie w godzinach zajęć lekcyjnych.
- Lekcja na platformie trwa 45 minut, natomiast czas bezpośredniego kontaktu z nauczycielem to maksymalnie 30 minut. Pozostały czas przeznacza się na indywidualną pracę ucznia. Organizacja zajęć powinna być dostosowana do specyfiki lekcji.
- Bezpośredni kontakt poprzez połączenie video lub połączenie głosowe na każdej lekcji nie jest konieczne.
- Nauczyciele prowadzą lekcje przedmiotowe i zamieszczają materiały w notesie zajęć, plikach lub w zadaniach. Nie należy zamieszczać materiałów na czacie.
- Czat wykorzystuje się do przywitania uczniów z nauczycielem oraz do celów lekcji (konwersacje, wyjaśnienia). Nie należy prowadzić lekcji jedynie z wykorzystaniem czatu. Nie należy prowadzić prywatnych konwersacji na czacie w czasie zdalnych zajęć.
- W celu komunikacji między uczniami wychowawcy klas mogą utworzyć czaty klasowe.
- Wszystkie materiały do lekcji, instrukcje, zadania zamieszczane są na platformie tak, aby uczniowie mieli do nich swobodny dostęp.
- Uczeń może korzystać z platformy także po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
- Uczeń nie może fotografować, nagrywać ani w inny sposób trwale zapisywać nauki zdalnej. Brak przestrzegania tej zasady skutkuje uwagą w dzienniku, a w przypadku kolejnych takich zachowań obniżeniem oceny zachowania.
- Zadania i polecenia do wykonania przez uczniów powinny być dostosowane do poziomu umiejętności i wiadomości z zakresu informatyki.
- Przerwy międzylekcyjne odbywają się zgodnie z planem lekcji.
- Na zajęciach lekcyjnych realizowana jest podstawa programowa, na zajęciach dodatkowych rozwijane są zainteresowania uczniów, na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych i specjalistycznych uzupełniane są wiadomości oraz ćwiczone umiejętności szkolne.
- Wszystkie uzyskane przez ucznia oceny nauczyciele wpisują w dzienniku lekcyjnym.
- Nauczyciele oceniają zaangażowanie, aktywność, sumienność, samodzielność pracy oraz terminowość wykonywania zadań, a także poprawność ich wykonania.
- Brak aktywności, pracy, nieterminowość oznacza nieklasyfikowanie ucznia, a w konsekwencji nieuzyskanie promocji do następnej klasy lub nieukończenie szkoły podstawowej w przypadku uczniów klasy VIII.
- Każdy nauczyciel monitoruje aktywność uczniów w swoim zespole – obecność na zajęciach, zapoznanie się i wywiązanie z zadań.
- Nauczyciele świetlicy są dostępni na platformie codziennie w godzinach od 8.00 - 17.00.
- Obecność nauczyciela świetlicy jest widoczna dla każdego ucznia po zalogowaniu się na platformie.
- W czasie swojego dyżuru nauczyciele świetlicy służą pomocą wszystkim uczniom, którzy takiego wsparcia potrzebują oraz pełnią zadania opiekuńczo – wychowawcze, proponując różne formy rozrywki intelektualnej, zabawy plastyczne i ruchowe, możliwe do przeprowadzenia w warunkach domowych.
- Równocześnie z dyżurami na platformie prowadzona będzie, jak dotychczas, działalność edukacyjna przez zabawę oraz propozycje organizacji czasu wolnego uczniów na stronie szkoły z zakładce Świetlica i na Facebooku.
- Pedagog i psycholog są dostępni w godzinach swojej pracy. Można również kontaktować się z nimi poprzez czat.
- Biblioteka szkolna pełni dyżur dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki w godzinach 9.00 – 13.00. Działalność prowadzona jest również na Facebooku i na stronie szkoły.
- Doradca zawodowy pełni dyżury dwa razy w tygodniu: we wtorki w godz. 11.00 – 15.00, w czwartki w godz. 12.30 -15.00. Nauczyciel dyżuruje w budynku dawnego gimnazjum. W pozostałe dni nauczyciel dostępny jest na platformie w godzinach swojej pracy.
- Sposób pracy logopedy:
- od godz. 10.30 – wysyłanie ćwiczeń i kart pracy dla uczniów;
-
w godz. 12.00 – 12.30 – wspólne ćwiczenia języka do prawidłowej wymowy głoski ,,R" – w każdym dniu tygodnia (np. jeżeli uczeń ma zajęcia w poniedziałek, to ćwiczy w poniedziałek) – ćwiczenia na platformie;
-
w godz. 12.30 – 14.10 – ćwiczenia utrwalające z uczniami na platformie, nauczyciel pozostaje do dyspozycji;
-
logopeda w swojej pracy wykorzystuje czat na platformie.