Utworzono dnia 16.02.2021

19 lutego 548 lat temu narodził się Patron naszej szkoły Mikołaj Kopernik. To wybitny polski uczony zajmujący poczesne miejsce w historii Polski i świata. W dziele „O obrotach sfer niebieskich” ogłosił rewolucyjną teorię, która zmieniła na zawsze myślenie ludzi o Wszechświecie.

Mikołaj Kopernik zdobył wszechstronne wykształcenie na wielu uczelniach zagranicznych. Był prawnikiem, matematykiem, astronomem, lekarzem, duchownym. Zajmował się matematyką, astronomią, a także strategią oraz kartografią.

Dziś jego imię z dumą nosi nasza szkoła oraz wiele innych, a także różne uczelnie i instytucje w Polsce i na świecie.

Toruń, miejsce narodzin naszego Patrona, jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów. Mieści się tam muzeum poświęcone osobie wybitnego astronoma.

Sylwetkę Mikołaja Kopernika przybliża prezentacja.

ZAŁĄCZNIKI:

Video - Mikołaj Kopernik Nasz Patron