Wiadomość od nauczycieli W-F

Utworzono dnia 20.03.2020

Witamy wszystkich naszych uczniów.

Kontaktujemy się z Wami, żeby ułatwić Wam i Waszym rodzicom obecną sytuację.

Poniżej przedstawiamy przykładowy „rozkład dnia”, który uwzględnia właściwe proporcje pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Poniższy rozkład jest przykładowy i możecie go modyfikować, pamiętając o proporcjach pracy do wypoczynku. Jeżeli dostosujecie swój czas, który teraz spędzacie w domu będzie Wam zdecydowanie łatwiej podejść do wszystkich innych obowiązków.

Wiemy dokładnie, że nauczyciele przedmiotów przesyłają Wam prace do wykonania.

My nie chcemy Was obciążać, a pomóc w zorganizowaniu sobie czasu, którego na pewno na wszystko wystarczy.

1. Najważniejsze, że sen powinien trwać około 8 godzin, więc zostaje jeszcze 14 godzin do dyspozycji.
  2. Pobudka i rozbudzenie to jakieś 10 minut leżenia (o której zapytasz?) - najlepiej około tej, której wstajesz do szkoły, żeby zdążyć na 8.00. i nie zmieniać przyzwyczajenia organizmu.
  3. Ćwiczenie na rozbudzenie kilka minut nie przesadzajcie z ilością - dobrze je wszyscy znacie, wykonywaliście je na każdej rozgrzewce na lekcjach w-f. W domu nie ma tyle miejsca co na sali gimnastycznej. Wybierzcie dla siebie ćwiczenia wykonywane w miejscu, nie traćcie czasu, macie pole do popisu - kilka minut rano. Jeśli dodatkowo nie rozstajecie się z telefonami, to najlepiej włączcie muzykę i ćwiczcie dalej. (około 15 minut).
  4. Poranna toaleta - nie zapominajcie o niej. Przypomnijcie sobie piosenkę: Szczotka-pasta-kubek-ciepła woda. https://www.youtube.com/watch?v=dhIqJFwQ7tM

(ok. 15 minut)

1. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - nie zapominajcie! (0,5h)
  2. Kilka wdechów i do pracy. Poświęćcie na to trochę czasu, a nawet kilka godzin, ale popołudnie jest Wasze.

Jeżeli sami nie potraficie, poproście rodziców o pomoc.

Nie odkładajcie pracy na później. Odrabiajcie na bieżąco, bo później będzie tylko

więcej pracy.

Pracujcie i róbcie przerwy, zadany materiał dzielcie na części.

Koniecznie róbcie przerwy (co pół godziny przerwa) (ok. 4 godzin)

7)  Teraz czas na obiad (0,5 h)

8)  Po obiedzie musicie troszkę poleżeć, żeby wszystko się przyjęło J (ok. 0,5h)

9) Po obiedzie macie najwięcej siły, spożytkujcie je na to, na co macie ochotę. To czas wolny dla Was – my zachęcamy do aktywności fizycznej. To prawdziwy test, nie możecie spędzać go z rówieśnikami, ale sami możecie doskonalić swoje umiejętności. Zapytajcie rodziców, co można robić, oni powinni wyrazić zgodę na to, co możesz robić w zależności od miejsca zamieszkania, pogody i sytuacji. Aktywność fizyczna to czynny odpoczynek - jest konieczny dla twojego prawidłowego rozwoju. (ok. 3 h)

10) Wieczorem macie czas dla rodziny, na wspólne spędzanie czasu - podsumowanie dnia i nadrobienie zaległości, jeżeli czegoś nie zrobiliście po śniadaniu (ok. 2 godziny)

11) Kolacja (2-3 godzin przed snem) i wieczorna toaleta (1h)

12) Kilka minut w łóżku dla ciebie (0,5h)

Czas na sen – dobranoc, nie zapomnijcie jutro też jest dzień.

Jak wszystko zaliczycie, to zostaje Wam jeszcze trochę rezerwy na wypadek, gdyby poszło coś nie tak. Zachęcamy spróbujcie i napiszcie, czy się udaje.

Do zobaczenia w szkole!