Wycieczka w ramach świetlicy środowiskowej

Utworzono dnia 17.10.2021

Działalność świetlicy środowiskowej w Piaskach
Świetlica środowiskowa działająca przy SP im. Mikołaja Kopernika w Piaskach, oferuje dzieciom wiele ciekawych i atrakcyjnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Uczniowie uczęszczający na zajęcia, mają zapewnioną pomoc przy odrabianiu prac domowych, posiłek oraz liczne zajęcia, na których rozwijają swoje zainteresowania. Opiekunki zorganizowały dla swoich podopiecznych trzy wycieczki do
Magicznych Ogrodów, JuraParku Bałtów i pracowni garncarskiej prowadzonej przez Pana Piotra Skibę. Zaplanowany jest kolejny wyjazd, tym razem do fabryki bombek w Staszowie, gdzie dzieci wezmą udział w warsztatach i wykonają własną ozdobę choinkową. Nasza świetlica środowiskowa, to również miejsce gdzie uczniowie mogą skorzystać z pomocy psychologa. Pani Mart Zaręba w ramach zajęć terapeutycznych, które ma w ofercie świetlica, prowadziła trening umiejętności społecznych, wykorzystując elementy integracji sensorycznej.

Małgorzata Kałkus, Marta Szabała

Działalność świetlicy środowiskowej w Piaskach