Zajęcia integracyjne

Utworzono dnia 04.01.2024

ZAJECIA    INTEGRACYJNE

W  dniu 24.11.2023 r.. w Szkole Podstawowej w Piaskach odbyły się zajęcia integracyjne w klasie III, które prowadzili pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świdniku. Celem zajęć było:

- wzajemne poznanie się uczniów,
- budowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania,
- ośmielenie i zwiększenie otwartości,

-  integracja klasy,
- tworzenie kodeksu klasowego,
- rozwijanie aktywności twórczej.

Uczniowie poprzez zabawy aktywizujące i kreatywne poznawali własne zainteresowania i  mocne strony. Mieli także okazję na kontakt z literaturą (wiersz), wyszukiwali ważne i przydatne w życiu klasy normy klasowe, pozwalające następnie stworzyć kodeks klasowy. Uczniowi poznali zabawy integracyjne, które nie tylko pozwalają na uczucie radości i zadowolenia, ale także  budują klimat klasy, wzajemne zaufanie i poznanie. Wypracowane przez uczniów zasady klasowe są początkiem procesu tworzenia w klasie przyjaznego i bezpiecznego miejsca dla każdego ucznia opartego na wspólnie wypracowanych zasadach.

Osoby prowadzące:

mgr Agata Nazarewicz-Jonko