Pokazy historyczne

Pokazy historyczne

Z okazji 80 – tej rocznicy wybuchu II wojny światowej,

10 i 21 października 2019 roku

do Szkoły Podstawowej w Piaskach zaprosiliśmy grupy rekonstrukcyjne „Rekonstrukto”. Przygotowany program przybliżył odbiorcom losy państwa, narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczpospolitej. W atrakcyjny sposób została omówiona sytuacja międzynarodowa w Europie tuż przed wybuchem wojny.  Aktorzy ciekawie scharakteryzowali przebieg kampanii wrześniowej. Uczniowie zapoznali się z mundurami Wojska Polskiego (szeregowy i podoficer), a także z ekwipunkiem i wyposażeniem używanym podczas kampanii wrześniowej. Zaprezentowane zostały również bezpieczne repliki broni.

RS

Pokazy historyczne 10/2019